top of page
Zoeken

🌕 November – Meebewegen met de maan

  • Foto van schrijver: Marian Dekker
    Marian Dekker
  • 14 nov
  • 1 minuten om te lezen

Bijgewerkt op: 6 dagen geleden

ree

De maand november nodigt uit tot reflectie, naar binnen keren en verstilling.

In deze tijd van het jaar worden de dagen korter en de nachten langer — een natuurlijke beweging richting rust, voelen, en loslaten - net zoals de bomen hun bladeren laten vallen.


In de yogalessen deze maand versterken we deze kwaliteiten door ons te richten op de veranderingen van de maan. We bewegen mee met haar ritme: van volle maan, naar laatste kwartier, donkere maan, wassende maan, en weer terug naar volle maan.


Toegeven dat de maan onze gemoedstoestand kan beinvloeden vraagt om bescheidenheid over onze eigen rol in het universum. Het vraagt ook om openheid: het durven erkennen dat er krachten werken die groter zijn dan wijzelf.


Het kan interessant zijn jezelf af te vragen:

Hoe is de maan van invloed op mij?


Sommige mensen slapen onrustiger bij volle maan, voelen zich makkelijker door het leven overweldigd, anderen juist niet. De getijden van de oceanen worden duidelijk beinvloed door de maan - het effect op ons als mens is niet eenduidig.


Voor mij is een groot inzicht dat - zodra ik mijn aandacht richt op de hemel boven mij - ik ervaar dat ik deel uitmaak van een groter geheel — van het universum en de voortdurende flow van leven.


Het veranderende licht van de maan, net als eb en vloed, herinnert ons eraan dat het leven voortdurend in beweging is.


Adem in, adem uit, laat los — en vertrouw op de natuurlijke cyclus van leven, flow en veranderen.

Recente blogposts

Alles weergeven
bottom of page